• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Sejm i Senat
Obywatelski projekt ustawy w sprawie płacy minimalnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 12 Sierpień 2011 22:20
Jak podała za Biurem Prasowym Kancelarii Sejmu GP, prawdopodobnie we wrześniu 2011 r. odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
Więcej…
 
Zmiany w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Poniedziałek, 08 Sierpień 2011 22:16
Na posiedzeniu w dniu 4 sierpnia 2011 r. Senat przyjął poprawki do ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Rozwiązania przyjęte przez senatorów dotyczą m.in. zasad zatrudniania pracowników artystycznych.
Więcej…
 
Stypendia dzieci wyłączone z dochodu rodziny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 04 Sierpień 2011 18:19
Sejm przyjął nowelizację ustaw o świadczeniach rodzinnych oraz pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Wynika z niej, że stypendia dzieci (socjalne oraz za dobre wyniki w nauce) nie będą uznawane za dochód przy ustalaniu prawa do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego.
Więcej…
 
Zmiany w przepisach emerytalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 04 Sierpień 2011 18:16
28 lipca 2011 r. Sejm uchwalił zmiany do ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Przewiduje ona zmianę sposobu liczenia kapitału początkowego na potrzeby ustalenia emerytury. Chodzi o osoby, które pracowały przed 1999 r., a zatem przed reformą emerytalną wprowadzającą Otwarte Fundusze Emerytalne.
Więcej…
 
Abolicja dla przedsiębiorczych matek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 04 Sierpień 2011 18:14
Sejm znowelizował przepisy ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zgodnie ze zmianami, kobiety, które przebywały na urlopie wychowawczym (pobierały zasiłek macierzyński) a jednocześnie prowadziły własną firmę lub pracowały inaczej niż na etacie, od której nie płaciły składek na ZUS i Fundusz Pracy, unikną ich zapłaty.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 5