• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Sejm i Senat
Uroczysta sesja ROP z okazji Dnia Ofiar Wypadków przy Pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 29 Kwiecień 2011 11:44
28 kwietnia w Sali kolumnowej Sejmu w Warszawie odbyła się uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy. Datę tę wybrano nieprzypadkowo, gdyż 28 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ofiar Wypadków przy Pracy obchodzony w Polsce od czasu transformacji, a oficjalnie ustalony uchwałą Sejmu z dnia 9 lipca 2003 r. Tematem uroczystej sesji była rola zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w zapobieganiu wypadkom i chorobom w górnictwie. Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka był jednym z gości, uroczystej sesji ROP.
Więcej…
 
Propozycja zmiany kodeksu pracy – większa ochrona dla związkowców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 28 Kwiecień 2011 08:42
27 kwietnia 2011 r. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie senackiego projektu zmiany ustawy Kodeks pracy. Projekt stanowi wykonanie obowiązku dostosowania polskiego prawa do orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 12 lipca 2010 r. Chodzi o prawo do żądania przywrócenia do pracy na poprzednich warunkach pracownika znajdującego się pod ochroną przewidzianą w ustawie o związkach zawodowych w razie wypowiedzenia mu umowy o pracę zawartej na czas określony lub na czas wykonywania określonej pracy.
Więcej…
 
Pierwsze czytanie senackiego projetku ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 26 Kwiecień 2011 10:07
27 kwietnia w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy. Zaproponowane przez Senat zmiany dotyczą przyznania pracownikowi, objętemu szczególną ochroną przewidzianą w ustawie o związkach zawodowych, prawa żądania przywrócenia do pracy.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 5