• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Sejm i Senat
Działalność Państwowej Inspekcji Pracy w 2010 r. PDF Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 17 Czerwiec 2011 17:21
Państwowa Inspekcja Pracy jest powołana do sprawowania nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, w szczególności przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów dotyczących legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Nadzór nad Państwową Inspekcją Pracy sprawuje Rada Ochrony Pracy, powoływana przez Marszałka Sejmu.
Więcej…
 
Wybór: emerytura lub praca – nadal aktualny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 14 Czerwiec 2011 12:23
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Był to projekt wniesiony przez prezydenta RP. Zmiany dotyczą ok. 50 tys. emerytów, którzy muszą wybrać: czy chcą nadal pracować, czy pobierać emeryturę. Brak wyboru będzie oznaczał zawieszenie świadczenia pobieranego z ZUS.
Więcej…
 
Zmiana przepisów o PIP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 14 Czerwiec 2011 12:21
Sejm znowelizował ustawę o Państwowej Inspekcji Pracy (PAP). Celem zmian jest przede wszystkim uproszczenie procedur kontrolnych. Zgodnie z nowelizacją, jeśli stwierdzone przez inspektora pracy uchybienia okażą się drobne, będzie on mógł wydać pracodawcy ustne polecenie ich usunięcia, bez potrzeby pisemnego występowania do firmy w tej sprawie.
Więcej…
 
Notatka ze wspólnego posiedzenia Komisji Gospodarki, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Ochrony Środowiska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 08 Czerwiec 2011 17:23
W rozwinięciu publikujemy notatkę ze wspólnego posiedzenia Komisji Gospodarki, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Ochrony Środowiska, w celu rozpatrzenia uchwały Senatu RP w sprawie  ustawy – Prawo geologiczne i górnicze. Z ramienia Forum Związków Zawodowych w posiedzeniu udział wzięli, członek Prezydium FZZ Dariusz Trzcionka, oraz członek Zarządu Głównego FZZ Grzegorz  Herwy.
Więcej…
 
Posiedzenie Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 17 Maj 2011 21:27
W rozwinięciu publikujemy notatkę z posiedzenia Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w dniu 11 maja 2011 r.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 5