• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Sejm i Senat
Sprawozdane z działalności PIP za 2010 r. w Sejmie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 28 Lipiec 2011 16:51
27 lipca 2011 r. obyło się w Sejmie wspólne posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej, na którym rozpatrzono sprawozdanie Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2010 r. Posłowie zapoznali się również ze opinią Rady Ochrony Pracy w tej sprawie. Przedstawiła ją przewodnicząca ROP, posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
Więcej…
 
Komisje sejmowe - o prawie do uzyskania renty i wykorzystaniu zaległego urlopu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 28 Lipiec 2011 16:48
Obradująca 28 lipca 2011 r. sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny negatywnie zaopiniowała poprawkę wniesioną przez PO do rządowego projektu zmian w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczyła ona prawa do renty, jakie mogłyby uzyskiwać osoby, które w ostatnim czasie przed ubieganiem się o rentę nie pracowały i z tego  powodu nie mogą wykazać się odpowiedni długim tzw. okresem składkowym.
Więcej…
 
Ustawa o działalności kulturalnej w Senacie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 22 Lipiec 2011 11:46
21 lipca 2011 r. senacka Komisja kultury i środków przekazu zajmowała się zmianami do ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. W trakcie prac sejmowych wycofano zapisy wprowadzające obowiązkowe czasowe umowy o pracę dla twórców kultury.
Więcej…
 
Stanowisko ROP ws. działalności PIP w 2010 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 19 Lipiec 2011 19:10
W rozwinięćiu publikujemy stanowisko, podjęte przez Radę Ochrony Pracy na posiedzeniu wyjazdowym 15 czerwca 2011 r., w sprawie działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2010 roku. ROP zgłaszając uwagi w stanowisku, pozytywnie oceniła działalność Państwowej Inspekcji Pracy.
Więcej…
 
Pielęgniarki i położne - funkcjonariuszki publiczne na kontraktach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 19 Lipiec 2011 04:31
W Sejmie zakończyły się prace nad ustawą o zawodach pielęgniarki i położnej. Uznano je za funkcjonariuszy publicznych oraz dopuszczono wykonywanie przez nie pracy na podstawie umowy cywilno-prawnej. Za znieważenie pielęgniarki lub położnej w trakcie pełnienia przez nie obowiązków służbowych grozi teraz kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. Za naruszenie nietykalności cielesnej natomiast - do lat trzech.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 5