• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Informacje i aktualności
Demograficzne problemy Polski i Europy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
Środa, 06 Luty 2013 13:12

5 lutego 2013 r. odbyła się międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Fundację im. Friedricha Eberta i Fundację ICRA pt. „Równość (zna)czy dzietność? Demograficzne wyzwania Europy”.

Uczestnikami konferencji byli uznani na forach międzynarodowych eksperci w dziedzinie demografii, równości płci, polityki społecznej i polityki rodzinnej, przedstawiciele instytucji i partnerów społecznych, a celem debata na tematy: związków między instrumentami polityki a płodnością, wpływu zmieniających się ról kobiet i mężczyzn na procesy demograficzne, opieki nad dziećmi i osobami starszymi, czy stabilności finansowej systemów emerytalnych, wymiana doświadczeń prezentowanych przez przedstawicieli z Polski, Niemiec, Litwy, Włoch.

Więcej…
 
Wyrównywanie wynagrodzeń kobiet i mężczyzn PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
Piątek, 25 Styczeń 2013 14:05

24 stycznia 2013 r. w CPS Dialog w Warszawie odbyło się polsko-niemieckie seminarium na temat różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. Mówiono o sposobach monitorowania tych różnic na przykładzie rozwiązań stosowanych przez niemieckie Ministerstwo do spraw Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży.

 

Więcej…
 
Rok Obywateli okazją do dyskusji o dialogu w Polsce PDF Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 1.00 na 5)
Wpisany przez Redaktor   
Piątek, 25 Styczeń 2013 14:03

 

 23 stycznia 2013 r. w CPS „Dialog” w Warszawie odbyła się debata pt. „Europejski Rok Obywateli – dialog społeczny czy obywatelski”.

Komisja Europejska rok 2013 ustanowiła Rokiem Obywateli podkreślając ich rolę w kształtowaniu unijnych polityk oraz istotną rolę partycypacji obywateli Wspólnoty w wychodzeniu z kryzysu gospodarczego. Okazją była też okrągła, 20-ta rocznica ustanowienia obywatelstwa UE.

Więcej…
 
Rozmowy o wykorzystaniu środków EFS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
Niedziela, 20 Styczeń 2013 20:47

15 stycznia 2013 r. odbyła się konferencja poświęcona wykorzystaniu przez partnerów społecznych środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Z ramienia Forum Związków Zawodowych uczestniczył w niej Wiceprzewodniczący FZZ i przewodniczący Zespołu Problemowego Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych ds. Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej Zygmunt Mierzejewski.

 

Więcej…
 
Podsumowanie konsultacji projektu Mieszkanie dla Młodych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
Niedziela, 20 Styczeń 2013 20:39

16 stycznia 2013 r. w siedzibie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej odbyło się posiedzenie kończące proces konsultacji społecznych w odniesieniu do projektu ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych mającej zainicjować program Mieszkanie dla Młodych.

 

Posiedzeniu przewodniczył podsekretarz stanu Ministerstwa Pan Piotr Styczeń. W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele organizacji biorących udział w procesie konsultacji społecznych projektu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 15