• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Kto i ile ustąpi w sprawie emerytur mundurowych Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 05:13

Związkowcy ze służb mundurowych bronią odrębnego systemu, ale są gotowi pójść na ustępstwa. Zgodzą się na 25-letni staż pracy konieczny do przejścia na emeryturę, jeśli rząd zaaprobuje, że prawo do emerytury będzie przysługiwać po ukończeniu 50 lat.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 18 maja 2011 r.
 
Trudne negocjacje minimalnego wynagrodzenia. Będzie podwyżka o 114 zł? Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 05:11

Choć ani związki zawodowe, ani pracodawcy nie są usatysfakcjonowani propozycją podwyżki płacy minimalnej o 114 zł, to wszystko wskazuje na to, że właśnie tyle wyniesie ona od 1 stycznia 2012 r. Partnerzy społeczni wątpią, że uda im się wynegocjować inną kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę niż tę zaproponowaną przez rząd. 19 kwietnia Rada Ministrów przyjęła propozycję minister pracy Jolanty Fedak, zgodnie z którą płaca minimalna w przyszłym roku miałaby wynieść 1500 zł, czyli o 114 zł więcej niż w 2011 r. Propozycja ta trafiła już do Komisji Trójstronnej.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 18 maja 2011 r.
 
Zwolniony pracownik pod specjalną opieką Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 05:07

Już co drugi pracodawca, gdy musi dokonać redukcji zatrudnienia, korzysta z usług outplacementu, czyli dba o zwalnianego pracownika. To blisko dwa razy więcej niż w 2005 roku. Takie dane pochodzą z raportu firmy DBM Polska, do którego dotarł „DGP”. Pracodawcy coraz chętniej wspierają zwalniane osoby, bo chodzi o wizerunek firmy. – Przedsiębiorcy mają świadomość, że dziś są zmuszeni redukować skład, a za rok będą musieli go poszerzać. Wtedy opinia o ich firmie będzie miała decydujące znaczenie o tym, jacy pracownicy odpowiedzą na ich zapotrzebowanie – wyjaśnia Adam Ambroziak, ekspert Pracodawców RP.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 17 maja 2011 r.
 
Związki chcą pilnego spotkania WKDS ws. Jastrzębskiej Spółki Węglowej Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 05:05

Związkowcy zasiadający w Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego (WKDS) zwrócili się w poniedziałek do wojewody śląskiego o pilne zwołanie kolejnego posiedzenia tej Komisji, by kontynuować rozmowy służące zażegnaniu sporu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW). W miniony piątek komitet protestacyjno-strajkowy w JSW zapowiedział, że jeśli do 30 maja nie zostaną podpisanie wszystkie porozumienia związane ze związkowymi postulatami, w kopalniach firmy rozpocznie się strajk.
Źródło: PAP/wnp.pl, 16 maja 2011 r.
 
Urzędnicy będą karani za swoje błędy Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 04:55

Za naruszenie prawa zapłacą rocznymi dochodami. Nowe przepisy dotyczą kilkuset tysięcy osób. Grozi nam blokada decyzji w administracji. Jutro wchodzi w życie ustawa z 20 stycznia o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Przewiduje ona obowiązek zwrotu przez urzędnika odszkodowania wypłaconego przez Skarb Państwa przyznanego przez sąd obywatelowi czy przedsiębiorcy pokrzywdzonemu przez bezprawną decyzję wydaną przez tego urzędnika.
Źródło: Rzeczpospolita, 16 maja 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 99