• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Ruszyły negocjacje ws. przewozów kolejowych na Śląsku, związki grożą protestem Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 09 Marzec 2011 12:33

Samorząd woj. śląskiego i spółka Przewozy Regionalne rozpoczęły w poniedziałek negocjacje dotyczące ilości połączeń kolejowych w regionie i wysokości ich dofinansowania. Związki grożą strajkiem, jeżeli z powodu braku porozumienia nastąpi ograniczenie liczby połączeń. W zeszłym tygodniu spółka poinformowała o planach wycofania od 21 marca z rozkładu jazdy w woj. śląskim 100-110 pociągów. Przewoźnik planuje wstrzymać kursy na czterech liniach i ograniczyć na pozostałych. Jak podano, utrzymanie obecnego rozkładu jazdy musiałoby kosztować ok. 160 mln zł - ok. 50 mln zł więcej, niż zakładał samorząd. Powodem są rosnące koszty działania kolei.
Źródło: PAP/wnp.pl, 7 marca 2011 r.
 
Nie ma porozumienia pracodawców i związków w sprawie OFE Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 09 Marzec 2011 12:31

Pięć z siedmiu organizacji pracodawców i związków zawodowych Komisji Trójstronnej podpisało porozumienie o zmianach w OFE - bez BCC i OPZZ - poinformował Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan. Podczas piątkowego spotkania pracodawców i związków miało dojść do uzgodnienia wspólnego stanowiska wobec rządowego projektu zmian w systemie emerytalnym. Wspólne stanowisko przyjęły: NSZZ Solidarność, Forum Związków Zawodowych, Pracodawcy RP, PKPP Lewiatan i Związek Rzemiosła Polskiego.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 4 marca 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 Następna > Ostatnie >>

Strona 99 z 99