• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
BCC i KIG o nieracjonalnym zachowaniu związków zawodowych Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:49

Business Centre Club i Krajowa Izba Gospodarcza są zaniepokojone instrumentalnym wykorzystywaniem strajku i innych akcji protestacyjnych jako środka sprzeciwu wobec prywatyzacji oraz jako środka „wymuszania” nieracjonalnych ekonomicznie i społecznie żądań związków zawodowych. Marek Goliszewski, szef BCC i Andrzej Arendarski, prezes KIG wydali wspólne oświadczenie w związku z doniesieniami medialnymi w sprawie konfliktu wokół prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, a także brutalnej akcji protestacyjnej w KGHM.
Źródło: wnp.pl, 9 maja 2011 r.
 
Polacy godzą się na bezpłatne nadgodziny Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:47

Trzech na pięciu pracujących Polaków przyznaje, że zdarza im się dobrowolnie i bezpłatnie wykonywać zadania nienależące do ich obowiązków. Na taką dodatkową pracę godzą się osoby o krótkim stażu pracy, częściej kobiety niż mężczyźni. Tak wynika z badań CBOS przeprowadzonych na dwóch grupach respondentów (1002 i 950 osób). Blisko połowa ankietowanych rezygnuje z przerw przysługujących im w czasie pracy. Dzięki temu chcą zwiększyć swoją efektywność.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 10 maja 2011 r.
 
Zarząd KGHM chce rozmawiać ze związkowcami Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:46

Władze KGHM Polska Miedź, mimo agresywnego zachowania niektórych związkowców podczas protestu w ubiegłym tygodniu, są gotowe do rozmów - poinformowała w poniedziałek spółka w oświadczeniu. Władze KGHM proponują, by zespoły, powołane przez związki i zarząd, wspólnie określiły tematykę i zasady prowadzenia rozmów. Oczekują też informacji o powołaniu przez związkowców zespołu oraz określenia terminu rozpoczęcia wspólnych prac o charakterze organizacyjno-technicznym.
Źródło: PAP/wnp.pl, 9 maja 2011 r.
 
W sporze zbiorowym związek zawodowy reprezentuje załogę Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:45

kodeks pracy - Każdy pracownik może występować do pracodawcy o zmianę swoich warunków pracy lub płacy. Jeżeli z żądaniami występuje większa grupa osób, przepisy prawa pracy wprowadzają mechanizm polubownego rozwiązywania takiego sporu. W zakładzie pracy funkcjonują dwa związki zawodowe. Każdy z nich z osobna wszczął spór zbiorowy, żądając podwyżek wynagrodzenia dla wszystkich pracowników. Czy pracodawca zobowiązany jest prowadzić negocjacje z każdą z tych organizacji z osobna?
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 10 maja 2011 r.
 
Partnerzy społeczni krytykują rząd za tempo prac nad budżetem Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:44

Partnerzy społeczni - OPZZ, PKPP Lewiatan i Solidarność - krytykują rząd za szybkie tempo konsultacji w sprawie projektu budżetu na 2012 r. Solidarność chce nawet złożyć zawiadomienie do prokuratora generalnego. MF twierdzi, że prawo nie zostało naruszone. Przewodniczący zespołu ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Komisji Trójstronnej Henryk Nakonieczny poinformował PAP, że najpóźniej do 23 maja organizacje z Komisji Trójstronnej mają przestawić swoje stanowiska ws. projektu budżetu na 2012. Ustawa o Komisji Trójstronnej mówi, że konsultacje społeczne dotyczące założeń do budżetu mogą trwać nawet do końca lipca.
Źródło: PAP/wnp.pl, 9 maja 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 99