• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Posterunki policji zaczną znikać po wyborach Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:55

W marcu w samym województwie mazowieckim policja za aprobatą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zamknęła kilkanaście posterunków. Jak wiele placówek zniknęło od początku roku i w skali całego kraju, nie wiadomo – KGP milczy na ten temat. Z naszych szacunków wynika jednak, że jest to nawet kilkadziesiąt posterunków i komend z wiejskich gmin i mniejszych miejscowości.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 10 maja 2011 r.
 
Przemyśl: pielęgniarki dostaną jednorazową podwyżkę w kwocie 750 zł Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:54

Pracownikom Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu dostaną jednorazowo wypłacone: 750 zł dla pielęgniarek oraz 150 zł dla pozostałych pracowników. Jak podaje Gazeta Wyborcza, w wyniku ustaleń, które zapadły po kolejnej turze rozmów między dyrekcją i Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych pracownicy szpitala otrzymają jednorazowe wypłaty podwyżek.
Źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia, 9 maja 2011 r.
 
Pracodawcy nie płacą pensji i wydłużają czas pracy Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:52

W ubiegłym roku firmy nie wypłaciły w terminie wynagrodzeń na kwotę 180,6 mln zł. Często też naruszały przepisy o czasie pracy. Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ochrony Pracy przedstawione zostanie sprawozdanie z działalności Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) w 2010 r. Z ubiegłorocznych kontroli wynika, że pracodawcy nadal często naruszają m.in. przepisy o wypłacie wynagrodzeń, pracy w godzinach nadliczbowych oraz udzielaniu wolnego odpoczynku. Inspektorzy pracy ujawnili m.in. 93,9 tys. przypadków niewypłacenia pensji w terminie (o 7 tys. więcej niż w 2009 r.) na łączną kwotę 180,6 mln zł.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 10 maja 2011 r.
 
Likwidacja na półkę Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:51

WOLBROM. Władze miasta chciały zlikwidować cztery szkoły. Nie zlikwidują ani jednej. Dzisiaj wolbromscy radni będą głosowali nad uchyleniem, podjętej w połowie kwietnia uchwały o likwidacji wolbromskiego Gimnazjum nr 1. Co spowodowało zmianę stanowiska władz miasta? W kwietniu podczas sesji, radni opozycji zwracali uwagę, iż uchwała zawiera błędy prawne, które sprawią, że i tak stanie się nieważna.
Źródło: Dziennik Polski, 10 maja 2011 r.
 
Konsultacje budżetowe: Proceduralny spór związków zawodowych z rządem Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:50

OPZZ wysłało wczoraj pismo do szefa komisji trójstronnej Waldemara Pawlaka i ministra finansów Jacka Rostowskiego z pytaniem, na jakiej podstawie prawnej odbywają się obecnie prace nad projektem budżetu. „Solidarność” ma z kolei do południa podjąć decyzję, czy poskarży się na rząd do prokuratora generalnego za załamanie ustawy o komisji trójstronnej. Związkowcy wskazują, że ta ustawa podaje dokładne daty konsultacji prognoz wielkości makroekonomicznych i założeń budżetu. Ostateczny termin ustosunkowania się strony społecznej do prognozy mija 31 maja, a do założeń dopiero 31 lipca. Można je skrócić, ale na ostatnim posiedzeniu komisji trójstronnej nie było na to zgody.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 10 maja 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 99