• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Ochrona dla działaczy związkowych Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 12 Maj 2011 05:44

Działacze związkowi zatrudnieni na czas określony będą mogli się domagać przywrócenia do pracy za bezprawne zwolnienie. Wczoraj sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach zaakceptowała senacki projekt nowelizacji kodeksu pracy (druk nr 4025).
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 12 maja 2011 r.
 
Zwolnienia pracowników w urzędach możliwe dopiero za rok Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 12 Maj 2011 05:42

Rząd zadeklarował, że jeśli ustawa o 10-proc. redukcji zatrudnienia w urzędach będzie zgodna z konstytucją, to zaktualizuje określone terminy na jej przeprowadzenie. To oznacza, że ich szefowie nie będą musieli zwalniać urzędników w przyspieszonym trybie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 12 maja 2011 r.
 
Zarząd ZCh Police jeszcze w maju chce podpisać nowy układ zbiorowy Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 12 Maj 2011 05:37

Zarząd Zakładów Chemicznych Police SA jeszcze w maju chce podpisać ze związkami zawodowymi nowy układ zbiorowy i regulamin zwolnień grupowych - zapowiedział w środę w Szczecinie (Zachodniopomorskie) prezes spółki Krzysztof Jałosiński. Poprzedni układ zbiorowy został wypowiedziany w maju 2010 r. Zarząd Polic uzasadniał to wówczas koniecznością uzyskania pomocy finansowej na ratowanie firmy. Rzecznik spółki wyjaśniał PAP, że układ należało wypowiedzieć, gdyż jego obowiązywanie obwarowane zostało warunkami uniemożliwiającymi restrukturyzację zatrudnienia.
Źródło: PAP/wnp.pl, 11 maja 2011 r.
 
Premier: Mundurowi mogą trafić do ZUS Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 12 Maj 2011 05:36

Rząd wzmacnia swoją pozycję przed finiszem rozmów ze związkami na temat zmian w emeryturach mundurowych. Straszy ich systemem powszechnym. W grze nadal są dwa warianty reformy emerytur mundurowych: włączenie ich do ZUS lub modyfikacja obecnego systemu – stwierdził wczoraj Donald Tusk.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 11 maja 2011 r.
 
Nie będzie pieniędzy na walkę z bezrobociem Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Wtorek, 10 Maj 2011 05:56

Ministerstwo Finansów nie godzi się na odmrożenie środków Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem. Jak twierdzi, teraz nie jest najlepszy moment na wydawanie pieniędzy. (...) "Wskazujemy zgodnie - pracodawcy i pracobiorcy, iż powinniśmy mieć nadzór nad środkami, które są środkami pracodawców i pracobiorców" – powiedział Tadeusz Chwałka prezes Forum Związków Zawodowych. Składka odprowadzana na Fundusz Pracy nie jest własnością ministra finansów. "To normalnie środki, które powinny zwalczać bezrobocie, przeszkalać pracowników" - dodaje Chwałka.
Źródło: zetnews.pl, 9 maja 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 99