• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Wielka Brytania kusi polskie pielęgniarki Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 12 Maj 2011 05:52

Już w tej chwili w polskich szpitalach brakuje co najmniej 50 tys. pielęgniarek, a wkrótce może ubyć kolejnych kilka tysięcy. Wielka Brytania łagodzi bowiem wymagania wobec zagranicznej kadry medycznej, która chciałaby podjąć pracę w tamtejszych placówkach, a nie ma wymaganych kwalifikacji. Na Wyspach, gdzie do końca obecnej dekady odejdzie z zawodu pielęgniarki co trzecia osoba, brak białego personelu stał się sprawą palącą. Postanowiono więc, że aby ściągnąć kadrę z zagranicy, trzeba złagodzić kryteria.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 12 maja 2011 r.
 
Nie będzie dzisiaj rozmów o akcjach w JSW, związkowcy odrzucili zaproszenie zarządu Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 12 Maj 2011 05:49

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) nie przyjęli zaproszenia zarządu firmy na środowe rozmowy, poświęcone akcjom pracowniczym i innym rozwiązaniom związanym z wprowadzeniem spółki na giełdę. Terminu kolejnych negocjacji na razie nie wyznaczono. Związki uważają za bezprzedmiotowe bezpośrednie rozmowy z zarządem spółki - chcą rozmawiać, jak dotąd, w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Katowicach. Liczą, że w środę wojewoda śląski wyznaczy termin takiego spotkania. Wiele wskazuje na to, że może ono odbyć się w piątek.
Źródło: PAP/wnp.pl, 11 maja 2011 r.
 
Ile zarabiają nauczyciele? Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 12 Maj 2011 05:48

Choć w ostatnich latach nauczyciele wywalczyli sobie serię podwyżek płac, część tego środowiska ciągle narzeka na niskie zarobki. Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN), w tym roku nauczyciele dyplomowani zarobią średnio prawie 5 tys. złotych brutto. We wrześniu nauczycieli czeka kolejna podwyżka płac. Do 2618 zł wzrośnie kwota bazowa, czyli wartość, od której oblicza się wysokość uposażenia konkretnych grup nauczycieli.
Źródło: gazeta.pl, 6 maja 2011 r.
 
Europejscy związkowcy kolejowi będą protestować w Brukseli Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 12 Maj 2011 05:46

Uczestnicy XXI Stałej Konferencji Europejskich Kolejowych Związków Zawodowych "wypowiedzieli się stanowczo" przeciwko dalszej liberalizacji rynku kolejowego i przeciwko prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw kolejowych. Wezwali też do przeciwdziałania, proponowanemu przez Komisję Europejską, przekształcenia pierwszego pakietu kolejowego i zwołali w tej sprawie na 24 maja europejską demonstrację w Brukseli.
Źródło: wnp.pl, 12 maja 2011 r.
 
Szpitale oszczędzają na wynagrodzeniach personelu Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Czwartek, 12 Maj 2011 05:45

Co trzeci zakład opieki zdrowotnej nieprawidłowo wypłaca wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych – wynika z kontroli inspekcji pracy w 281 placówkach medycznych. W ubiegłym roku dzięki interwencji inspektorów pracy szpitale wypłaciły 14,5 tys. pracownikom zaległe świadczenia na kwotę 10,7 mln zł. Aż 36 proc. skontrolowanych placówek nieprawidłowo wypłacało wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Co czwarty szpital zaniżał kwotę takiego świadczenia.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 12 maja 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 99