• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Nie ma nowych elementów w sprawie prywatyzacji PKP Cargo Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 13 Maj 2011 05:30

Nie będzie zmiany - ani sposobu prywatyzacji PKP Cargo, ani jej terminu lub odstąpienia od niej - usłyszeli posłowie sejmowej komisji infrastruktury i zaproszeni przedstawiciele związków zawodowych od ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Proces ten realizowany jest w celu podnoszenia wartości spółki i w celu pozyskania środków na spłatę 5 mld zł długów, ciążących na właścicielu - PKP SA.
Źródło: wnp.pl, 12 maja 2011 r.
 
Polska po niespodziewanej podwyżce stóp procentowych. Co dalej? Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 13 Maj 2011 05:29

Jakie konsekwencje będzie miała dla gospodarki decyzja Rady Polityki Pieniężnej o podniesieniu stóp procentowych o 0,25 punkta – oceniają i prognozują eksperci z Rady Monitorującej „DGP”.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 13 maja 2011 r.
 
Wiktorow: Przełom w mundurówkach Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 13 Maj 2011 05:27

Emerytury służb mundurowych wymagają głębszych zmian, niż proponuje rząd. Rozmowa z Aleksandrą Wiktorow, doradcą premiera. Rz: – Zawsze istniał osobny system emerytalny dla służb mundurowych?
Aleksandra Wiktorow, członek Rady Gospodarczej przy premierze: Tak, z małym wyjątkiem w latach 1999 – 2002, gdy osoby przystępujące do służby były włączone do systemu powszechnego tak jak inni pracownicy. Jednak do 1994 roku funkcjonariusze mieli prawo do emerytury po 15 latach służby, ale mogli ją dostać gdy skończyli 55 lat mężczyzna i 50 lat kobieta, albo gdy mieli 30-letni staż emerytalny. Teraz emerytura przysługuje po 15 latach bez względu na wiek.
Źródło: Rzeczpospolita, 12 maja 2011 r.
 
Chętni z całego świata na PKP Cargo Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 13 Maj 2011 05:26

Czesi, Francuzi, Włosi i fundusze private equity chcą kupić polską spółkę. – Wpłynęło kilkanaście ofert od firm i funduszy inwestycyjnych z Polski i ze świata – mówi Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP, właściciela PKP Cargo. Nie chce zdradzić szczegółów, zasłaniając się koniecznością uzyskania zgody zainteresowanych. – Na przełomie maja i czerwca zaprosimy wybrane firmy do due diligence – dodaje.
Źródło: Rzeczpospolita, 13 maja 2011 r.
 
Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych: postulaty i życzenia środowiska Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 13 Maj 2011 05:24

"Niwelowanie różnic - zwiększanie równości w dostępie do opieki medycznej" - to hasło obchodzonego w czwartek (12 maja) Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Dnia Położnych. Z tej okazji minister zdrowia podziękowała im za "poświęcenie, trud i pomoc niesioną pacjentom". Ewa Kopacz w liście do pielęgniarek i położnych złożyła im życzenia. W Polsce pracuje około 200 tys. pielęgniarek i położnych. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych to największa organizacja związkowa, która zrzesza około 80 tys. pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.
Źródło: PAP/Rynek Zdrowia, 12 maja 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 99