• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Biznes wypowiedział wojnę związkom Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 04:48

Największe polskie przedsiębiorstwa z branży energetycznej, wydobywczej i hutniczej zapowiadają zaostrzenie kursu w odpowiedzi na arogancję i roszczeniowe żądania związków zawodowych, informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Prezes KGHM Herbert Wirth w wywiadzie dla "DGP" otwarcie przyznaje: nie będzie postulowanych przez związkowców podwyżek. Co więcej, nie wyklucza zmiany obowiązującego od 11 lat układu zbiorowego. W jego ślady chcą iść inni.
Źródło: DGP/wnp.pl, 18 maja 2011 r.
 
Organizator strajku odpowie za zniszczenie mienia firmy Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 04:46

Obowiązkiem każdego pracownika jest dbanie o dobro zakładu pracy i ochrona jego mienia. Podwładny, który w czasie strajku zniszczy mienie firmowe, poniesie z tego tytułu pełną odpowiedzialność odszkodowawczą. Związek zawodowy wszczął spór zbiorowy z pracodawcą. Powołany komitet protestacyjny zorganizował wiec z załogą. W trakcie wiecu strajkujący przenieśli się pod siedzibę firmy. Pracodawca odmówił prowadzenia rozmów na forum publicznym i zamknął drzwi wejściowe. Chciał rozmawiać z wyznaczonymi przez związek przedstawicielami. Strajkujący wyłamali drzwi i zniszczyli portiernię. Uszkodzeniu uległ także garnitur prywatnego przedsiębiorcy, który po negocjacjach handlowych opuszczał firmę.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 16 maja 2011 r.
 
Szpitale w formie spółki wystartują z długami Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 13 Maj 2011 05:34

Szpitale po przekształceniu w spółki będą rozpoczynać działalność z niespłaconymi zobowiązaniami. W efekcie część z nich czeka upadłość. Takie rozwiązanie przewiduje ustawa o działalności leczniczej. Wejdzie ona w życie 1 lipca. Ponieważ szpitale nie będą przekształcać się na dotychczasowych zasadach, utworzenie spółki nie będzie wymagało uprzedniej likwidacji samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej (SPZOZ). Jednak nowy podmiot nie będzie – jak dotychczas – startować z czystym kontem.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 13 maja 2011 r.
 
Pawlak zapala zielone światło dla debiutu JSW na giełdzie Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 13 Maj 2011 05:32

Wicepremier Waldemar Pawlak podpisze w czwartek uchwałę walnego zgromadzenia dotyczącą zgody na upublicznienie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. - Dzisiaj podpiszę uchwałę walnego zgromadzenia, która da możliwość upublicznienia JSW - powiedział wicepremier Pawlak podczas konferencji prasowej. Zgoda walnego, którym dla JSW jest minister gospodarki, była niezbędna, by prospekt emisyjny spółki mógł trafić do Komisji Nadzoru Finansowego.
Źródło: wyborcza.biz, 12 maja 2011 r.
 
Pomysły głównych partii w Polsce na szkolnictwo Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 13 Maj 2011 05:31

Edukacja jest jedną z najbardziej zaniedbanych i jednocześnie najczęściej reformowanych dziedzin życia społecznego. To właśnie w tej wrażliwej kwestii najczęściej pojawiają się kontrowersyjne pomysły. I to właśnie kolejna reforma edukacji najbardziej dzieli polską scenę polityczną. Spór idzie o los sześciolatków. Zdaniem PO, PSL i SLD szkoły są dobrze przygotowane do ich przyjęcia, a wydłużanie okresu przejściowego byłoby niewskazane, bo – jak zaznacza Urszula Augustyn z PO – posłanie sześciolatków do pierwszych klas jest elementem kompleksowej reformy edukacji.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 13 maja 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 99