• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Brak zgody partnerów społecznych w sprawie budżetu Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 04:54

Partnerzy społeczni, członkowie Komisji Trójstronnej, nie doszli do porozumienia i nie wypracowali wspólnego stanowiska w sprawie projektu budżetu na 2012 r. - poinformował w poniedziałek PAP członek prezydium Komisji Krajowej Solidarności Henryk Nakonieczny. W poniedziałek mija termin na przygotowanie wspólnego stanowiska związków zawodowych i pracodawców wobec przyjętego wstępnie przez rząd 5 maja projektu budżetu na 2012 r. 6 maja dokument przesłano partnerom z Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Przewiduje on m.in. deficyt w maksymalnej wysokości 35 mld zł, podwyżki dla nauczycieli od września 2012 r. (o 3,8 proc.) i zamrożenie płac w budżetówce.
Źródło: PAP/wnp.pl, 16 maja 2011 r.
 
Polacy boją się emerytalnej biedy Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 04:53

Ponad 92 proc. Polaków uważa, że emerytury przyznawane w najbliższych latach będą za niskie. Tak wynika z najnowszego badania Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Im młodsi respondenci, tym bardziej sceptyczni są wobec powszechnego systemu emerytalnego. Wynik badań jest o tyle ciekawy, że przez lata o przyszłości Polacy myśleli raczej niechętnie, ale debata dotycząca zmian w OFE musiała zdaniem ekspertów zwiększyć ich świadomość.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 16 maja 2011 r.
 
Massel: nie ma jeszcze decyzji co do trybu prywatyzacji PKL Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 04:52

Sposób prywatyzacji Polskich Kolei Linowych nie jest jeszcze przesądzony - powiedział w piątek w Sejmie wiceminister infrastruktury Andrzej Massel. Klub PO popiera plan prywatyzacji PKL, PiS jest przeciwne, a SLD i PSL sugerują spokojne rozważenie tej sprawy. W czerwcu b.r. doradca prywatyzacyjny PKL ma przedstawić zarządowi PKP SA rekomendację strategii prywatyzacji Polskich Kolei Linowych.
Źródło: PAP/wnp.pl, 13 maja 2011 r.
 
Poczta: zarząd kontra związki zawodowe Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 04:51

W Poczcie Polskiej trwają rozmowy, jak podzielić pieniądze, które firma zaoszczędziła w wyniku zmian w wynagrodzeniach. Poczta Polska to największy pracodawca w kraju. Zatrudnia prawie 93 tys. ludzi (w tym 25 tys. listonoszy). Zarząd – według naszych informacji – zamierza tak zmienić pensje, by część listonoszy otrzymała wyższe uposażenia. Związki zaś chcą, by wyższe płace objęły więcej osób.
Źródło: Rzeczpospolita, 17 maja 2011 r.
 
Teraz już z górki: JSW najpewniej zadebiutuje na giełdzie 30 czerwca Drukuj Email
Wiadomości - Przegląd prasy
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Środa, 18 Maj 2011 04:49

W resorcie skarbu odetchnęli, bo złożono prospekt emisyjny JSW w Komisji Nadzoru Finansowego. Upublicznienie JSW może nastąpić 30 czerwca. Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak podpisał 12 maja uchwały walnego zgromadzenia dotyczące zgody na upublicznienie JSW. Dzięki temu Jastrzębska Spółka Węglowa będzie mogła zadebiutować na GPW 30 czerwca - zgodnie z pierwotnymi założeniami resortu skarbu. Złożono prospekt emisyjny Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA w Komisji Nadzoru Finansowego.
Źródło: wnp.pl, 13 maja 2011 r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 99