• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Aktualności


Posiedzenie Zarządu Krajowego Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska z uroczystym poświęceniem sztandaru Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 4.00 na 5)

W dniach od 17 do 19 października 2013 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego WZZPGWiOŚ w Teresinie,  które poprowadziła przewodnicząca Anna Klitkowska.

Tym razem posiedzenie to miało dla wszystkich szczególny charakter, ponieważ w dniu 17 października b.r. został poświęcony nasz sztandar na uroczystej mszy św. w Bazylice w Niepokalanowie w Sanktuarium NMP Wszechpośredniczki Łask. Msza św celebrowana była przez trzech księży. W uroczystości tej brali udział: władze Zarządu Krajowego, wszyscy przewodniczący z Oddziałów oraz zaproszeni goście między innymi przedstawiciele władz Forum ZZ w osobach: Zygmunt Mierzejewski wiceprzewodniczący oraz Krzysztof Małecki członek Prezydium i równocześnie przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Forum ZZ woj. wielkopolskiego. Poczet sztandarowy reprezentowali: Tomasz Gromadzki z Oddz.Warszawa, Mariusz Tynecki z Oddz. Poznań i Robert Eiding z Oddz.Szczecin.

Więcej…
 
Konferencja o przyszłości związków w Polsce i Europie Drukuj Email

17 października 2013 r. w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Związki zawodowe w Europie – stan obecny i perspektywy”. Wziął w niej udział Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka.

Uczestnikami konferencji byli również: Przewodniczący OZZPRC Roman Michalski, Przewodniczący PZZ KADRA Dariusz Trzcionka, Przewodniczący i Wiceprzewodnicząca Komisji Młodych FZZ - Radosław Kwiatoń i Wioletta Janoszka oraz doradca FZZ ds. społeczno-prawnych Anna Grabowska.

Konferencję zorganizowały: Fundacja im. Friedricha Eberta i Europejskie Centrum Solidarności.
Więcej…
 
Posiedzenie Naczelnej Rady Zatrudnienia Drukuj Email

W dniu 16 października 2013 r. w siedzibie Komendy Głównej OHP w Warszawie odbyło się posiedzenie Naczlnej Rady Zatrudnienia. Spotkanie prowadził Andrzej Piłat – przewodniczący NRZ. W posiedzeniu wziął udział Jacek Męcina, Sekretarz Stanu w MPiPS oraz Komendant Główny OHP Marian Najdychor. FZZ reprezentował Janusz Hyjek i Stanisław Stolorz.

Więcej…
 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Drukuj Email
(3 głosów, średnia ocena 1.33 na 5)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu Forum Związków Zawodowych składam wszystkim nauczycielom oraz pracownikom Oświaty wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, pomyślności i wytrwałości w pracy.

Przewodniczący Forum Związków Zawodowych

Tadeusz Chwałka

 
Kwalifikacje polskich pielęgniarek będą uznawane w UE Drukuj Email

9 października 2013 roku w Strasburgu uchwalono dyrektywę uznającą kwalifikacje polskich pielęgniarek i położnych, które przed 2004 rokiem ukończyły licea medyczne. Ich kwalifikacje będą automatycznie uznawane w UE. Pozwoli to na podejmowanie pracy w całej Unii Europejskiej.

Do tej pory uznawane były tylko kwalifikacje tych polskich pielęgniarek, które ukończyły studia licencjackie bądź magisterskie (w praktyce po 2004 roku). Pielęgniarki, które ukończyły licea medyczne (już nieistniejące), nie mogły podejmować pracy w UE. Teraz to się zmieni dzięki uchwalonej dyrektywie.

W pracach nad dyrektywą w sprawie uznawania kwalifikacji udział brała wiceprzewodnicząca FZZ Dorota Gardias i Maria Brzezińska jako ekspert FZZ.

http://praca.interia.pl/praca-za-granica/news-kwalifikacje-polskich-pielegniarek-beda-uznawane-w-unii,nId,1039695 

 

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 147