• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
Aktualności


Związki i pracodawcy będą wspólnie pracować na projektem nowej ustawy o dialogu społecznym Drukuj Email

28 lutego 2014 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie spotkali się liderzy i eksperci organizacji pracodawców (Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego) oraz związków zawodowych (Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność”, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych).

Więcej…
 
Odszedł nasz Kolega Drukuj Email

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 11 grudnia 2013 r. odszedł nasz Kolega Śp. Zygmunt Szczepkowski - założyciel Forum Związków Zawodowych.

 

 
Przewodniczący FZZ gościem Debaty Związkowej w RDC Drukuj Email

11 grudnia 2013 r. Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka był gościem Debaty Związkowej w Radiu dla Ciebie. Rozmowa, w gronie przedstawicieli trzech reprezentatywnych centrali związkowych, dotyczyła przyszłości dialogu społecznego i działań podejmowanych dla jego naprawienia, a także projektu budżetu na 2014 r.

 

Więcej…
 
Komitet Protestacyjno-Strajkowy OZZZPRC o pikietach, ich następstwach i Kodeksie pracy Drukuj Email
(2 głosów, średnia ocena 2.50 na 5)

6 listopada 2013 r. w Bełchatowie odbyło się posiedzenie Komitetu Protestacyjno - Strajkowego Ogólnopolskiego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracowników                                         Ruchu Ciągłego. 

Gościem spotkania był Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka, który  omówił bieżącą sytuację w dialogu społecznym oraz przedstawił wypracowane przez związki zawodowe, przedstawione Prezydentowi RP oraz organizacjom pracodawców, propozycje zmian w instytucjach dialogu, w tym w zastąpienia dotychczasowej Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych nowo powołaną Radą Dialogu Społecznego. Podsumował również Ogólnopolskie Dni Protestu, które miały miejsce od 12 do 14 września 2013 r. w Warszawie, dziękując za liczny udział w nich członków OZZZPRC. Przewodniczący Forum poinformował także o pikietach zorganizowanych w październiku br. pod Kancelarią Premiera oraz centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”.

 

Więcej…
 
APEL PRZEWODNICZĄCEGO FZZ Drukuj Email

Koleżanki i Koledzy!

Dość lekceważenia społeczeństwa” pod takim hasłem odbywać się będzie w dniu 9 listopada 2013 roku w Gdańsku manifestacja organizowana przez trzy reprezentatywne centrale związkowe województwa pomorskiego.

Zaplanowana w tym dniu manifestacja to nasz nieustający  protest na ignorancję rządu wobec dotychczas głoszonych przez związki zawodowe postulatów.

Obecny rząd  przystępując do prac nad zmianami w Ustawie Kodeks Pracy, w ustawach o systemie ochrony zdrowia, edukacji, a także ustawie antykryzysowej zupełnie zignorował postulaty związkowców. Wprowadził antypracownicze zmiany w Kodeksie Pracy, nie tylko podwyższając wiek emerytalny, ale także uniemożliwił wręcz podniesienie progów dochodowych upoważniających do świadczeń rodzinnych i socjalnych, nie podjął działań mających na celu wprowadzenie zmian poprawiających: funkcjonowanie ochrony zdrowia oraz dostęp do edukacji, a nader wszystko lansował rozwiązania głoszone przez pracodawców w zakresie stosowania „umów śmieciowych”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 147