• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
DOROTA GARDIAS W DEBACIE TRÓJSTRONNEJ Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Wtorek, 23 Luty 2016 09:43


Nie krytykowałam programu "Rodzina 500 Plus", bo uważałam, że każda, nawet najbardziej ułomna forma pomocy dziecku i jego rodzicom jest słuszna. Nie można z góry założyć, że ktoś wyda te pieniądze nienależycie.

Niestety, Rząd okazał się, mówiąc delikatnie, niegospodarny. Najpierw zrealizował 500+, a następnie zaczął szukać pieniędzy. Minister Szałamacha jest w bardzo trudnym położeniu. Dlaczego? Za chwilę może się okazać, że 500 złotych, które pracownik otrzyma od państwa zostanie mu zabrane przez pracodawcę, który szukając środków na zapłacenie podatku po raz n - ty obniży koszty pracy.

Nie wspominam już o wzroście cen produktów, które także odbiją się przede wszystkim na tych, którzy programu PiS najbardziej potrzebowali.

Na ostatnim posiedzeniu plenarnym RDS usłyszeliśmy, że nowy projekt ustawy pojawi się w ciągu 7 - 10 dni. Zmartwiło mnie to, bo to trochę pisanie na kolanie. Może należy troszkę ochłonąć, przemyśleć sprawę i napisać dobrą ustawę, która nie będzie tylko fakturą za sztandarowy projekt Rządu Beaty Szydło?

Wyżej opisane wątpliwości przytoczyłam w sobotniej "Debacie Trójstronnej" w TVP Info!

http://www.tvpparlament.pl/…/tvp-info-debata-trojs…/24104968

Udanego seansu,
Dorota Gardias
Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...