• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA KRZYŻY „ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ” ORAZ „KRZYŻY ZASŁUGI” FUNKCJONARIUSZOM PSP ORAZ POLICJI Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Piątek, 19 Luty 2016 17:30

 

 

18 lutego 2016 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych Krzyży „Zasługi za Dzielność” oraz „Krzyży Zasługi” funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Odznaczenia wyróżnionym wręczał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i administracji „Srebrnym Krzyżem Zasługi” odznaczony został mł. bryg. Krzysztof Hetman, funkcjonariusz Komendy Głównej PSP, a „Brązowym Krzyżem Zasługi” – asp. sztab. Marek Garniewicz, funkcjonariusz w stanie spoczynku Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.


Krzyżami „Zasługi za Dzielność”, nadawanymi przez Prezydenta RP, zostało uhonorowanych 2 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz 22 policjantów. Mł. kpt. Mateusz Kozłowski z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, w czasie wolnym od służby, ryzykując własnym życiem i zdrowiem, uratował dwóch tonących mężczyzn, którzy walczyli z rwącymi i niebezpiecznymi nurtami Zalewu w Krasnobrodzie. Podjął próbę resuscytacji i uratował życie poszkodowanemu mężczyźnie.
St. sekc. Krystian Paszek, ratownik kierowca z Komendy Powiatowej PSP w Mikołowie, przybył jako pierwszy na miejsce zdarzenia i samodzielnie przystąpił do akcji ratowniczej. Bez założonego aparatu ochrony dróg oddechowych i specjalnego ubrania wyprowadził dwie osoby z płonącego mieszkania i udzielił im niezbędnej pomocy medycznej. Jego czyn spotkał się z wielkim uznaniem mieszkańców Mikołowa.
W uroczystości, oprócz wyróżnionych i ich bliskich, uczestniczył także komendant główny PSP st. bryg. Leszek Suski oraz p.o. komendant główny Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk. 

Krzyże "Zasługi za Dzielność" to odznaczenia przyznawane m.in. policjantom i strażakom za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.

https://www.youtube.com/watch?v=j-NEgcnyass

 

  

 

Wydział Informacji i Promocji KG PSP

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...