• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
DOROTA GARDIAS GOŚCIEM POPOŁUDIA RDC Drukuj Email
(3 głosów, średnia ocena 4.67 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Piątek, 12 Luty 2016 17:00


3 lutego 2016 r. Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias była gościem audycji „Popołudnie RDC”.

Tematem audycji były między innymi umowy cywilnoprawne, które, jak mówiła Dorota Gardias, nie są zgodne z prawem nie tylko polskim, ale i europejskim. Dlatego też wspólnie z prof. Bogusławem Liberadzkim zwróciła się do Komisji Europejskiej o uznanie legalności umów cywilnoprawnych. Uznanie umów cywilnoprawnych jest najważniejsze dla ambasadorów ludzi pracy, wtedy też ludzie zatrudnieni na takich umowach będą się mogli zrzeszać w związkach zawodowych, a więc będą mogli korzystać z darmowej pomocy prawnej – mówiła. Przewodnicząca FZZ na antenie RDC poruszyła również problemy kobiet na rynku pracy, w tym także pielęgniarek, które na kontraktach pracują nawet po 408 godzin w miesiącu. Dorota Gardias zwróciła również uwagę na problemy ludzi młodych, którzy w wyniku nadmiernej pracy często dotknięci są różnego rodzaju chorobami.

Przewodnicząca Forum mówiła również o sytuacji w polskim górnictwie. Przypomniała, że przed wyborami partie polityczne chcąc zapewnić sobie kapitał polityczny, obiecywały pomoc górnikom, a teraz chcą im zabrać 1,3 tys. zł z pensji mówiąc, że w ten sposób uratuje się polskie górnictwo. Przypomniała, że w 2015 r., górnictwo odprowadziło 7,5 mld zł do budżetu państwa.

Związkowcy ze Straży Granicznej już zwracają uwagę na bezpieczeństwo polskich granic ponieważ w niektórych miejscach jest jej za mało, a więc związkowcy występują w imieniu obywatela, w imieniu Polaka – mówiła.

Wysłuchaj całej audycji:

http://www.rdc.pl/podcast/dorota-gardias-w-popoludniu-rdc/

 

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...