• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
FZZ W DEBACIE ZWIĄZKOWEJ NA ANTENIE RDC Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Czwartek, 21 Styczeń 2016 19:00

Kwota wolna od podatku, program Rodzina 500+, zmiany w ordynacji podatkowej i związane z tym wątpliwości były przedmiotem Debaty Związkowej w wieczornym programie Radia RDC 20 stycznia 2016 r. Uczestniczyli w niej przedstawiciele trzech reprezentatywnych centrali związkowych: FZZ, NSZZ „Solidarność” i OPZZ. Forum Związków Zawodowych reprezentowała Anna Grabowska, doradca ds. społeczno-prawnych FZZ.

Przedstawicielka Forum podkreśliła poparcie związku dla projektów rządowych mających charakter prospołeczny czy wspierających polską demografię. Zaznaczyła jednak konieczność prowadzenia dalszego dialogu na temat szerokiej reformy systemu podatkowego z uwzględnieniem takich kwestii jak: koszty uzyskania przychodu, obniżenie stawki VAT, zwiększenie liczby stawek PIT czy uszczelnienie systemu podatkowego. Zauważyła, że nie będą to zmiany proste, przyjdzie też zmierzyć się z wysokiej klasy ekspertami w zakresie podatków, którzy na co dzień zajmują się interpretowaniem prawa pozwalającym na tzw. optymalizację podatkową.

Poinformowała o dyskusji, jaka odbyła się na temat reformy podków oraz rozmaitych zastrzeżeń związków i pracodawców odnośnie propozycji wsparcia rodzin kwotą 500 zł na dziecko, jaka odbyła się w zespole budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego. Dodała, że po analizie zaproponowanych korekt i zasięgnięciu przez przedstawicieli Rządu informacji w różnych regionach kraju, partnerzy społeczni ponownie będą rozmawiać o rządowych projektach.

 

Anna Grabowska

Wysłuchaj audycji:

 

http://www.rdc.pl/informacje/program-500-podatki-stawka-godzinowa-debata-zwiazkowa-w-wieczorze-rdc-posluchaj/

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...