• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH NA SPOTKANIU Z PRZEDSTAWICIELAMI PSL Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Wtorek, 19 Styczeń 2016 07:20

W dniu 13 stycznia w siedzibie Forum Związków Zawodowych odbyło się spotkanie pomiędzy Prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem - Kamyszem, a Przewodniczącą Forum Związków Zawodowych Dorotą Gardias. W spotkaniu brał udział także Piotr Zgorzelski - sekretarz NKW PSL.

Rozmowy dotyczyły kluczowych kwestii odnoszących się do obecnej sytuacji na rynku pracy, a także spraw dotyczących bezpieczeństwa emerytów. Zarówno Przewodnicząca FZZ, jak i Prezes PSL szczególną uwagę zwrócili na problemy tzw. prekariatu w kontekście adresowanych do tej grupy propozycji z zakresu polityki społecznej. Dyskutowano również na temat projektu obywatelskiego PSL o przejściu na emeryturę po uzyskaniu 40 lat stażu pracy. W związku z tym, iż w ramach Forum Związków Zawodowych funkcjonują grupy związane z szeroko pojętą polityką energetyką nie zabrakło nawiązań do wyzwań jakie stoją przed Polską w ramach zwiększenia udziału Odnawialnych Źródeł Energii w tzw. miksie energetycznym.
Niewątpliwie spotkanie można uznać za przyczynek do współpracy pomiędzy Forum Związków Zawodowych, a Klubem Parlamentarnym Polskie Stronnictwo Ludowe, na poziomie inicjatyw legislacyjnych.

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...