• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
NADZWYCZAJNY KONGRES FZZ Drukuj Email
(9 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)
Wiadomości - Aktualności FZZ
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Poniedziałek, 21 Grudzień 2015 14:27

 

 

 

Dorota Gardias przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w latach 2005-2011. Przedstawicielka z ramienia FZZ w EKES wybrana na Przewodniczącą Forum Związków Zawodowych.

Wybory odbyły się 21 grudnia 2015 r. na Nadzwyczajnym Kongresie FZZ zwołanym po tragicznej śmierci Przewodniczącego FZZ Tadeusza Chwałki w dniu 11 listopada 2015 r.

Nowa Przewodnicząca w swoim wystąpieniu programowym przypomniała o dziedzictwie Forum. Zaznaczyła, że jest to organizacja złożona z przedstawicieli różnych grup zawodowych i interesy ich wszystkich muszą być należycie reprezentowane.

Podkreśliła, że na najbliższy okres szczególnie ważna jest zmiana statutu związku, a w nim nowy sposób myślenia o jego strukturze, dostosowanie do wyzwań europejskich.

W opinii Doroty Gardias należy zadbać o wzmocnienie pozycji Forum, także w zakresie marketingu politycznego tak, „by głos naszej centrali był wyrazisty i słyszalny”.

„Trzeba przełamać stereotypy także dlatego, by zmienił się sposób postrzegania Forum. Do tego potrzebny jest także aktywny udział związku w mediach, w tym społecznościowych, aktywna działalność w dialogu społecznym oraz działanie w strukturach międzynarodowych, w tym w EKZZ. Wskazała przy tym na swój dotychczasowy dorobek w tym Komitecie, do którego jest desygnowana przez Forum.

Nowa Przewodnicząca mówiła także o konieczności dbałości o finanse Forum, również w województwach.

Podkreśliła apolitczność Forum Związków Zawodowych określając ją jako „cnotę, której nie można stracić”. W opinii nowej Przewodniczącej, „bycie przybudówką partii politycznej powoduje, że związek staje się tanim folwarkiem do zbierania głosów wyborczych”.

„Ma wygrać silny charakter, kompetencje, zdolność do porozumienia, To musi być święto ludzi odważnych do mówienia prawdy, nie zachowanie bezrefleksyjnego status quo” – podsumowała Dorota Gardias.

Anna Grabowska

 

Galeria foto:

 


Komentarze

avatar tajpejowydżoe
0
 
 
a ja sie wlasnie tak zastanawialem kogo wybiora i myslalem ze jak vice ona byla to raczej wepchna kogos innego a tu ktos ladnie zadbal o jej wizerunek najwidoczniej inaczej tego na bank by nie wygrala
Proszę, zaloguj się aby skomentować...