• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
KOMITET WYKONAWCZY EKZZ WSKAZAŁ KANDYDATA NA FUNKCJĘ PRZYSZŁEGO SEKRETARZA GENERALNEGO EKZZ PDF Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Środa, 11 Marzec 2015 13:23

Luca Visentini został rekomendowany na następcę Bernadette Ségol jako przyszły Sekretarz Generalny Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych.

 

W trakcie posiedzenia Komitetu Wykonawczego EKZZ przedstawiciele organizacji członkowskich przegłosowali kandydaturę 46-letniego dotychczasowego Sekretarza Konfederalnego EKZZ jako „wskazanego sekretarza generalnego" z zastrzeżeniem, iż ostateczna decyzja zostanie podjęta w trakcie kongresu EKZZ w październiku w Paryżu .*

Luca Visentini jest Włochem, od 1989 r. jest członkiem włoskiej organizacji związkowej UIL. Pracował dla UIL na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym, w tym na stanowisku  Sekretarza Generalnego UIL w regionie Friuli Wenecja Giuli. Jest autorem czterech tomików z poezją i jednej powieści .

" To wielki zaszczyt i wielka odpowiedzialność być wskazanym na funkcję Sekretarza Generalnego EKZZ " powiedział Visentini . " Naszym priorytetem musi być wzrost gospodarczy i zatrudnienie, osiągnięte poprzez głębokie zmiany w polityce gospodarczej UE, w tym zakończenie polityki zaciskania pasa. Potrzebujemy silniejszej, odnowionej EKZZ . "

Jeśli kongres EKZZ potwierdzi wybór Visentiniego, to przejmie on swoje obowiązki w Brukseli w październiku 2015 roku. Kongres również wybierze zespół dwóch zastępców sekretarza oraz czterech  sekretarzy konfederalnych.

Luca Visentini reprezentował EKZZ na ostatnim kongresie FZZ w maju 2014r.

EKZZ utworzono w 1973 roku i obecnie reprezentuje 88 krajowych konfederacji związków zawodowych z 37 krajów oraz 10 europejskich federacji związków zawodowych.

* Kongres EKZZ odbędzie się w dniach 29 września - 2 października 2015r. w Paryżu .

TJ