• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...
EKSPERCI ZWIĄZKÓW I PRACODAWCÓW ANALIZOWALI RZĄDOWY PROJEKT USTAWY O DIALOGU Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)


23 lutego 2015 r. w siedzibie Forum Związków zawodowych odbyło się spotkanie ekspertów wskazanych przez organizacje partnerów społecznych do dalszych prac, z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, nad projektem nowej ustawy o dialogu społecznym.

Członkami zespołu są: FZZ - Anna Grabowska, NSZZ „Solidarność” - Henryk Nakonieczny, OPZZ – Paweł Śmigielski, BCC - Zbigniew Żurek. Konfederacja Lewiatan – Grzegorz Baczewski, Pracodawcy RP – Arkadiusz Pączka, ZRP – Izabela Opęchowska.

Eksperci związków zawodowych i organizacji pracodawców przeanalizowali wspólnie projekt przedstawiony przez resort pracy, odnieśli się do swoich uwag, które skierowali w poprzednich dniach do ministerstwa.

Zaproponowane rozwiązania ocenili jako nie do końca zgodne z projektem partnerów społecznych, szczególnie w kwestiach równoprawnego traktowania wszystkich stron dialogu. Jednocześnie przedstawiciele związków i pracodawców wyrazili nadzieję, iż w toku dalszych wspólnych prac z resortem uzyskają z jego strony uwagi przedstawiające różnice w stosunku do projektu partnerów społecznych.

Najbliższe spotkania grupy ekspertów z przedstawicielami MPiPS zostały zaplanowane na 24 i 26 lutego br.

Anna Grabowska

 

 

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...