• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
ZARZĄDZANIE STRESEM W CELU EFEKTYWNEJ KOMUNIKACJI ZWIĄZKOWEJ PDF Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Poniedziałek, 16 Luty 2015 14:19


W dniach 11 – 13 lutego 2015 r., w Wiedniu, odbyły się warsztaty pt. „Radzenie sobie ze stresem dla skutecznej komunikacji werbalnej przedstawicieli i przedstawicielek związków zawodowych”, zorganizowane przez Europejski Instytut Związków Zawodowych, we współpracy z Austriacką Izbą Pracy i Austriacką Konfederacją Związków Zawodowych. Wzięli w nich udział przedstawiciele 11 krajów i 13 związków zawodowych zrzeszonych w EKZZ. Forum Związków Zawodowych reprezentowała Dominika Szaniawska.

Młodzi przedstawiciele europejskich związków zawodowych poznali techniki, które pozwolą im opanować m. in. problemy z głosem i oddechem w codziennej działalności związkowej, ale również w stresujących sytuacjach, np. w trakcie wystąpień publicznych.

W trakcie warsztatów wypełnionych wykładami, prezentacjami i ćwiczeniami grupowymi, każdy z uczestników przygotował trzyminutowe wystąpienie w języku angielskim, które następnie musiał zaprezentować przed całą grupą, trenerką Ilarią Constantini z ETUI oraz trenerem zewnętrznym Romeo Alavi Kia.
Podczas tych wystąpień, trener prowadzący warsztaty, zwracał uwagę przedstawicielom związków zawodowych, na popełniane przez nich błędy i uczył technik, które w przyszłości pozwolą je wyeliminować.

dsz