• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
SEMINARIUM PARTNERSKIE W RZESZOWIE PDF Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Piątek, 06 Luty 2015 10:01

4 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się Seminarium na temat realizacji zasady partnerstwa w systemie wdrażania funduszy europejskich. Seminarium zorganizowane zostało w ramach projektu „Przygotowanie przez partnerów społecznych strategii partnerstwa w zakresie wdrażania funduszy strukturalnych UE na lata 2014-2020”, w którym to Forum Związków Zawodowych pełni rolę Partnera Projektu. W spotkaniu z ramienia FZZ uczestniczyli: Przewodniczący ZW Lesław Cupryś, Ewa Mazurek, Jadwiga Pszonka, Marek Gołda, Andrzej Kubas, Grzegorz Kowal i Stanisław Bomba.

 

W programie uczestniczą oprócz Forum ZZ i OPZZ przedstawiciele pracodawców: Business Centre Club Związku Pracodawców, Konfederacji Lewiatan oraz Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej i Związku Rzemiosła Polskiego.

Dyrektor Norbert Pruszanowski – Dyrektor Zespołu Funduszy Unijnych Związku Rzemiosła Polskiego w bloku „Dlaczego chcemy mówić o zasadzie partnerstwa?” przedstawił i szeroko skomentował prezentację założeń projektu „Przygotowanie przez partnerów społecznych strategii partnerstwa na lata 2014-2020”.

„Jak na etapie programowania realizowano zasadę partnerstwa
w województwie podkarpackim?”, organizację partnerstwa i ocenę udziału partnerów społecznych w programowaniu wsparcia z Funduszy Europejskich 2014-2020 przedstawił Adam Hamryszczak - Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Oczekiwania partnerów społecznych – kluczowe postulaty partnerów społecznych z „Białej Księgi zasad partnerstwa zaprezentował Marcin Tumanow - Przewodniczący Komisji Funduszy Strukturalnych, Business Centre Club.

Seminarium zakończyła dyskusja uczestników i prezentacja „Jakie wyzwania przed administracją i partnerami społecznymi stawia zasada partnerstwa w latach 2014-2020?” Norberta Pruszanowskiego - Dyrektora Zespołu Funduszy Unijnych Związku Rzemiosła Polskiego.

 

Stanisław Bomba

 

 

Galeria foto:

Fot. S. Bomba