• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...

Menu Główne

WSPARCIE EFS NA LATA 2014-2020 – KONFERENCJA INAUGURACYJNA Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 1.00 na 5)
Fundusze strukturalne - Aktualności
Wpisany przez Beata Pruszyńska   
Poniedziałek, 10 Luty 2014 13:56

Rozpoczął się nowy okres programowania funduszy europejskich na lata 2014-2020. Z tej okazji Komisja Europejska zorganizowała w Brukseli w dniach 6-7 lutego br., konferencję inauguracyjną w ramach Europejskiego Fundusz Społecznego pod nazwą „Towards a more effective and efficient ESF".

 

Dwudniowe spotkanie otworzyli  Komisarz Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji Pan Laszlo Andor oraz Minister Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Opieki Społecznej Grecji Pan Giannis Vroutsis. Konferencja, w której uczestniczyli zarówno przedstawiciele Komisji Europejskiej, jak i wielu instytucji i organizacji z krajów Unii Europejskiej, podzielona została na sesje plenarne i warsztaty tematyczne. Podczas paneli dyskusyjnych zaproszeni goście rozmawiali między innymi na temat zmian, większej skuteczności i efektywności Europejskich Funduszy Społecznych. Natomiast podczas spotkań grup roboczych szerzej omawiano zagadnienia związane ze współpracą, inżynierią finansową, ponadnarodowością, monitoringiem i ewaluacją, zatrudnieniem ludzi młodych, opieką wczesno przedszkolną, integracją społeczną, efektywnością administracji publicznej oraz modernizacją publicznych służb zatrudnienia i międzynarodowym rynkiem pracy. Takie międzynarodowe spotkania dały możliwość podzielenia się doświadczeniami i przykładami z innych krajów, zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi. Propozycje rozwiązań i narzędzi wypracowane w grupach zostały spisane i w efekcie mają zostać przekazane KE. Drugiego dnia, w ramach podsumowania, rozmawiano jak wzmocnić zintegrowane podejście do wsparcia przyszłych funduszy.

Kilkuosobową reprezentację Polski stanowili przedstawiciele partnerów społecznych (FZZ i ZRP), organizacji pozarządowych (FISE), ministerstw (MIR, MEN) i urzędów marszałkowskich (łódzkiego i pomorskiego).

 

Więcej o konferencji można przeczytać pod adresem:

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=pl&catId=88&eventsId=952&furtherEvents=yes

NW

 

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...