• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Senat przyjął ustawy emerytalne bez poprawek PDF Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez Paweł Maciąg   
Piątek, 25 Maj 2012 15:39
alt24 maj 2012 r. Senat przyjął bez poprawek ustawę wydłużającą powszechny wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn oraz ustawę o emeryturach służb mundurowych. Za przyjęciem ustaw głosowało 63 senatorów, 31 było przeciwnych.

Oznacza to, że ustawa, w wersji uchwalonej 11 maja 2012 r. przez Sejm, została skierowana do Prezydenta. Bronisław Komorowski zapowiedział, że podpisze ją bez zbędnej zwłoki badając uprzednio jedynie pod względem zgodności z Konstytucją.
Na podpisanie ustawy prezydent ma 21 dni licząc od daty jej przedstawienia. Może również ustawę zawetować albo skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

23 maja 2012 r. Forum Związków Zawodowych zwróciło się do Prezydenta Bronisława Komorowskiego z apelem o spotkanie z przedstawicielami FZZ celem wysłuchania opinii związku, który jest przeciwny ustawie jako antyspołecznej i przyjętej bez niezbędnego zabezpieczenia  społeczeństwa przed bezrobociem i ubóstwem mimo wielu lat pracy zawodowej. Takie samo stanowisko wyraziło Forum w opinii do projektu ustawy przesłanej ministrowi  pracy i polityki społecznej 13 marca 2012 r.
AG

Apel do Prezydenta dostępny jest pod tym linkiem.
Stanowisko FZZ dot. projektu ustawy emerytalnej dostępne jest tutaj.