• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...

Menu Główne

7 Cudów Funduszy Europejskich Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Fundusze strukturalne - Aktualności
Wpisany przez Jerzy Przybyszewski   
Czwartek, 20 Maj 2010 18:50

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego po raz kolejny chce nagrodzić najlepsze przedsięwzięcia turystyczne i rewitalizacyjne oraz osoby, które dzięki swoim pomysłom, zapałowi i pomocy Funduszy Europejskich zmieniają na lepsze otaczającą je rzeczywistość. W poniedziałek, 24 maja 2010 r., poznamy instytucje nominowane w III edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, a także potencjalnych „Euroliderów 2010”.
Konkurs powstał z inicjatywy MRR, chcącego nagrodzić najlepsze przedsięwzięcia dotyczące rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, współfinansowane z Funduszy Europejskich. Nominowanych do głównej nagrody poznamy w 7 kategoriach:
  •       zabytek,
  •       rewitalizacja,
  •       turystyka transgraniczna i międzynarodowa,
  •       obszary wiejskie,
  •       turystyka aktywna,
  •       obiekt turystyczny,
  •       produkt promocyjny.
Konkurs został oficjalnie ogłoszony 16 grudnia 2009 r. w Zielonej Górze na konferencji „Polska Pięknieje – od unijnego projektu do markowego produktu turystycznego”. Biuro konkursu przyjmowało zgłoszenia projektów od 4 stycznia do 15 lutego 2010 r.
25 stycznia 2010 r. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło drugą edycję Konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego Eurolider 2010. Kandydatów można było zgłaszać do 5 marca 2010. Konkurs został zorganizowany z myślą o osobach, które sięgają po Fundusze Europejskie i z ich pomocą zmieniają otaczającą je rzeczywistość.
Osoby pozyskujące Fundusze Europejskie na rzecz rozwoju swoich miejscowości, czy też lokalnych społeczności, najczęściej pozostają anonimowe, choć ich praca jest nieoceniona. Stąd pomysł na pokazanie jak największej grupy takich lokalnych liderów, mających pomysły  na lepsze jutro dla swoich sąsiadów, swojego miasta, czy regionu. U podstaw organizacji Konkursu znalazła się potrzeba wyróżnienia tych osób  za ich aktywność, kreatywność, zaangażowanie, cierpliwość i wysiłek, a przede wszystkim za to, że przy wykorzystaniu Funduszy Europejskich generują pozytywne zmiany i przyczyniają się do rozwoju swojego najbliższego otoczenia, a tym samym całego kraju.
Ogłoszenia listy nominowanych odbędzie się w poniedziałek 24 maja 2010 r. w Muzeum im. Fryderyka Chopina w Warszawie, o godz. 12.00. Uroczystość jest otwarta dla mediów.

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...