• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 

Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, powstała w roku 2002 w Bydgoszczy. Obecnie siedziba FZZ mieści się w Warszawie. FZZ zrzesza ponad 400 tys. członków i posiada struktury organizacyjne w całym kraju. zobacz więcej...

Menu Główne

Ludzka twarz EFS Drukuj Email
(6 głosów, średnia ocena 4.83 na 5)
Fundusze strukturalne - Aktualności
Wpisany przez Jerzy Przybyszewski   
Niedziela, 25 Kwiecień 2010 18:27

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej już po raz czwarty zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Ludzka twarz EFS". Konkurs skierowany jest do dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych. Celem konkursu jest udowodnienie, że środki Europejskiego Funduszu Społecznego rzeczywiście trafiają do ludzi, do uczestników projektów, że dzięki tym projektom mogą oni zmieniać swoje życie. Chcemy promować efekty i pokazać szanse, jakie stwarza Europejski Fundusz Społeczny, a prace dziennikarzy w znacznym stopniu mogą przyczyniać się do przybliżania ludziom istoty EFS, stanowić inspirację do działania. Przedstawienie efektów projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego z pominięciem urzędowego języka pozwala w bardziej przystępny sposób pokazać, że za skrótem EFS kryją się ludzkie historie. Historie ludzi, którzy korzystają ze wsparcia w projektach i którzy projekty z zaangażowaniem tworzą i realizują.
Dlatego też MPiPS zwraca się do przedstawicieli mediów, zarówno tych ogólnopolskich, jak i regionalnych, aby przyczynili się do popularyzacji możliwości korzystania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i powiększyli grono Dziennikarzy przyjaznych Europejskiemu Funduszowi Społecznemu.
Autorzy najciekawszych prac wyłonionych przez jury otrzymają nagrodę pieniężną, statuetkę Dziennikarz przyjazny EFS oraz odbędą podróż do centrum podejmowania strategicznych decyzji w Unii Europejskiej w czasie wizyty studyjnej organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Zgłoszenia prac konkursowych przyjmowane będą do 10 września 2010 r. w siedzibie Organizatora:
Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
ul. Tamka 3
00-349 Warszawa
z dopiskiem „Ludzka twarz EFS”
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej: www.ludzkatwarzEFS.pl 
Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem konkursu jest Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Departamentem Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Komentarze

Proszę, zaloguj się aby skomentować...